Mitsubishi VFD D700 Inverter Drive, 0.4 kW, 3 Phase, 400 V ac, 1.2 A, FR-D740 Series [FR-D740-012SC-EC]
https://www.hsedubai.com/web/image/product.template/20718/image_1920?unique=4991757
Industrial Automation / VFD / VFD
1,557.00 AED 1557.0 AED 1,557.00 AED
Not Available For Sale
    This combination does not exist.
    Terms and Conditions
    30-day money-back guarantee
    Shipping: usually 2-3 Business Days, once order is placed, actual lead time will be confirmed.
    Mitsubishi, D700, FR-D740-012SC-EC, Inverter; Rated Power: 0,4kW; 3x380-480V; Rated Current: 1,2A@50°C; IP20_ [FR-D740-012SC-EC]